Logo Łukasz Zielonka Psychoterapeuta Gdańsk Gdynia
+48 728 240 024

TERAPIE

Czym jest terapia?

Podczas spotkania, terapeuta zadaje różne pytania dzięki temu jest w stanie ustalić odpowiedni proces leczenia, który z czasem pozwoli zdobyć określone cele, takie jak: wparcie w rozwoju osobistym, ułatwienie funkcjonowania w codziennym życiu, czy podniesienie skuteczności własnego działania, czy też pomoże nam uporać się z uzależnieniem od alkoholu, substancji psychoaktywnych, komputera, Internetu, itp.

W trakcie terapii człowiek może zrozumieć swoje zachowanie, a także zachowanie innych osób wobec niego. Oprócz tego pomaga w znalezieniu porozumienia z otoczeniem. Tutaj terapeuta towarzyszy pacjentowi w znalezieniu własnej drogi, pomaga zmienić złe zachowania oraz umożliwia poprawę komunikacji międzyludzkiej

Pracuję w nurcie integracyjnym. Zawsze dobieram optymalną metodę indywidualnie do pacjenta. Korzystam między innymi z nurtu psychodynamicznego, poznawczo-behawioralnego, terapii Gesthald i innych.

Jak rozpocząć terapię?

Aby rozpocząć terapię lub przyjść na pierwszą konsultację wystarczy podjąć decyzję, zadzwonić i się umówić na termin wizyty, bądź wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Przychodząc do gabinetu pierwszy raz nie podpisujemy żadnego kontraktu czy umów. Jest to konsultacja indywidualna, która do niczego Cię nie zobowiązuje. Sam/a podejmiesz decyzje, co dalej. Czy warto spróbować i dać sobie szansę na lepsze życie.

Sesje terapeutyczne

Sesje terapeutyczne prowadzone są w gabinecie stacjonarnym, ale również mogą być prowadzone online przy zachowaniu pełnej dyskrecji i anonimowości. Dopuszcza się możliwość używania pseudonimów.

RODZAJE PSYCHOTERAPII

  • Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT, od Cognitive Behavioral Therapy) jest jednym z najczęściej stosowanych podejść w leczeniu zaburzeń psychicznych. Wykorzystuje ona wiedzę o tym, jak myśli, uczucia i zachowania wpływają na siebie nawzajem, oferując skuteczne strategie radzenia sobie z problemami psychicznymi. Ten rodzaj terapii opiera się na współpracy między terapeutą a pacjentem oraz na aktywnym uczestnictwie tego drugiego w procesie leczenia.
  • Terapia indywidualna uzależnieńIndywidualna terapia uzależnień to cykl spotkań, który rozpoczynają konsultacje diagnostyczne w celu stworzenia diagnozy problemowej osoby uzależnionej. Najważniejsze w terapii indywidualnej jest zbudowanie relacji z klientem oraz stworzenie warunków sprzyjających dobrej terapii to: przyjazna atmosfera, zrozumienie, empatia, dyskretność anonimowość. Sesje terapeutyczne odbywają się raz w tygodniu, gdzie krok po kroku ustalamy plan działania, aby poradzić sobie z uzależnieniem
  • Terapia w sytuacji nawrotuTerapia w sytuacji nawrotu to cykl spotkań, na których staramy się ustalić, co było przyczyną tak zwanej „wpadki” lub powrotu do uzależnienia. Analizujemy krok po kroku zachowania, które mogły przyczynić się do nawrotu choroby. Podczas terapii w sytuacji nawrotu nabywamy umiejętności konstruktywnego radzenie sobie w trudnych sytuacjach zagrożenia
  • Terapia DDATerapia kierowana dla Dorosłych Dzieci Alkoholików to cykl spotkań dla osób, które na skutek dorastania w rodzinie z problemem alkoholowym, w dorosłym życiu borykają się z problemami emocjonalnym czy tez maja problemy w relacjach międzyludzkich. Podczas tych spotkań analizujemy wraz z terapeuta sytuacje z dzieciństwa i ich wpływ na teraźniejsze życie.
  • Terapia współuzależnieniaTerapia współuzależnienia to cykl spotkań, który rozpoczynają konsultacje mające na celu zdiagnozowanie czy klient, który przychodzi do nas jest współuzależniony. Najważniejsze w tej terapii jest to ze zajmujemy się osoba współuzależnioną a nieuzależnioną. Terapeuta jest wsparciem dla klienta oraz uczy konstruktywnych postepowań wobec osoby uzależnionej.
  • Wsparcie dla bliskiej osoby uzależnionejWsparcie dla bliskiej osoby uzależnionej to cykl spotkań, konsultacji, który ma na celu edukacje na temat uzależnienia oraz klient otrzymuje porady jak żyć z osoba uzależnioną. Cele tej wizyty jest stworzenie poczucia ze klient z tym problemem nie jest sam i ma osobę, do której może się zwrócić o poradę.
  • Terapia rozwojowaTerapia rozwojowa jest to cykl spotkań, w którym staramy się ustalić, z jakimi problemami przychodzi do nas klient i które problemy chce rozwiązać. Staramy się motywować klienta do tego, aby zaczął szukać konstruktywnych rozwiązań problemu i kierujemy tak rozmowa, aby poprowadzić klienta do tego, aby sam odnalazł wyjścia z trudnych sytuacji czy bądź porostu zmienił rzeczy, które mu nie odpowiadają w życiu codziennym. W tej terapii wykorzystuje narzędzie pracy terapeutycznej, jakim jest dialog motywujący.

 

DOKŁADNIEJ OPISUJE POSZCZEGÓLNE TERAPIE NA MOIM BLOGU

Logo Łukasz Zielonka Psychoterapeuta Gdańsk Gdynia

Ta strona korzysta z reCAPTCHA3 od Google: Polityka prywatności i Warunki korzystania.

Linki

Wszystkie prawa zastrzeżone @2024 www.lukaszzielonka.pl

wykonanie WystrzaloweStrony

 

Scroll to Top